Zakład pogrzebowy zapewnia swoim klientom wsparcie podczas organizacji pochówku. Specjaliści pomagają w załatwieniu niezbędnych formalności, a także w wyborze odpowiedniej trumny bądź urny. Ich wiedza i doświadczenie przydają się ponadto w trakcie doboru kluczowych elementów oprawy pogrzebowej. Poniżej prezentujemy usługi, na jakie mogą liczyć osoby żegnające zmarłego.

Oprawa muzyczna i kwiatowe – profesjonalne przedstawienie oferty

 Bez względu na to, czy chodzi o pogrzeb tradycyjny, świecki, czy kremację, bliskim bardzo często zależy na tym, aby w ramach ostatniego pożegnania zmarłego przygotowana została właściwa oprawa muzyczna. Tak się składa, że zakłady pogrzebowe często współpracują z instrumentalistami, którzy gwarantują w pełni profesjonalne podejście do całego przedsięwzięcia. W zależności od potrzeb rodziny, tego typu usługi mogą dotyczyć:

  • wynajęcia osoby grającej na skrzypcach bądź trąbce do odgrywania utworów funeralnych na cmentarzu – oczywiście zostają one odpowiednio dopasowane do charakteru ceremonii,
  • organizacji oprawy muzycznej w trakcie mszy świętej odbywającej się w kaplicy lub kościele,
  • na życzenie klientów, zakład pogrzebowy może także nawiązać współpracę z osobą grającą na keyboardzie.

Dźwięk instrumentów nie musi być jednak jedynym elementem, który uświetni uroczystość pogrzebową. Rodzina i bliscy mogą liczyć na wsparcie podczas przygotowywania oprawy kwiatowej. Dotyczy to przede wszystkim pomocy w wyborze wieńców, wiązanek, jak również pojedynczych kwiatów zdobiących trumnę bądź urnę.

Tego typu działania wydają się niezwykle cenne w tym jakże trudnym czasie. Pracownicy zakładu pogrzebowego, a także współpracujący z nimi profesjonaliści, wskażą dostępne możliwości, przedstawią najczęściej wybierany gatunki kwiatów i ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji. Na koniec zadbają o to, aby wszystko zostało użyte tak, jak wskazywały na to wcześniejsze ustalenia.

Mistrz ceremonii na pogrzebie – za co odpowiada?

 W ramach pogrzebu świeckiego istnieje ponadto szansa skorzystania z usług mistrza ceremonii. Jest to osoba, która zapewnia kompleksową pomoc podczas przygotowywania pożegnania zmarłego, jak również w trakcie pochówku. Zajmuje się przede wszystkim:

  • przeprowadzeniem całej ceremonii – czuwa nad tym, aby całość przebiegła bez zakłóceń,
  • opracowaniem i wygłoszeniem mowy pogrzebowej,
  • wsparciem podczas podejmowania ważnych decyzji – związanych np. z oprawą kwiatową i muzyczną.

Mistrz Ceremonii Pogrzebowej to specjalista, na którego można liczyć w każdej sytuacji. Zadba o wybór odpowiednich cytatów w trakcie podsumowania życia zmarłego, wspomni o jego dokonaniach, relacjach z rodziną i przyjaciółmi. Jest ponadto w stanie spełnić konkretne życzenia rodziny, dotyczące chociażby doboru wskazanych utworów, które mają zostać odegrane w trakcie pogrzebu, czy też zakupu ulubionych kwiatów żegnanej osoby.

Oprawa pogrzebowa – dodatkowe elementy. Co jeszcze można wykorzystać?

 Oczywiście każda ceremonia ma nieco inny charakter. Związane jest to nie tylko z tym, że organizowane są pogrzeby tradycyjne, świeckie i kremacyjne. Pod uwagę trzeba wziąć także różne życzenia i wymagania rodziny oraz pozostałych bliskich osób.

Z tego właśnie powodu, zakład pogrzebowy może zaoferować liczne usługi dodatkowe. Dotyczą one między innymi udostępnienia sali pożegnań, wynajęcia lub sprzedaży ubrań na pogrzeb, przygotowania indywidualnego projektu nagrobka, czy doboru ważnych akcesoriów pogrzebowych, takich jak różańce, śpiewniki oraz wstążki żałobne.

Bywa też tak, że zakład pomaga w organizacji stypy – do tego dodać można usługi przewozu zmarłego oraz przekształcenia grobu. Klienci zyskują więc kompleksowe wsparcie, niezależnie od tego, czego tak naprawdę ma dotyczyć. Wszystko po to, aby ten bez wątpienia trudny czas nie wiązał się z niepotrzebnymi komplikacjami. Bliscy mogą skupić się wyłącznie na pożegnaniu zmarłego i oddaniu mu hołdu.

You may also like

Comments are closed.