Czasy, kiedy to funkcję konstrukcji wakacyjnych spełniały liche domki sklecone z desek już dawno minęły. Obecnie, dzięki bardzo szerokiej ofercie rynkowej, klienci mogą sięgnąć po nowoczesne, niezwykle wygodne miejsca odpoczynku, wyróżniające się bardzo wysoką jakością wykonania. Doskonałym na to przykładem są  domki mobilne.

W przeciągu ostatnich kilku lat ich popularność wzrosła w sposób znaczący. Obecnie stanowią wybór numer jeden dla wielu miłośników relaksu poza miastem. Trudno się temu dziwić, zwłaszcza biorąc pod uwagę sposób ich wykonania, a także możliwości, jakie zapewniają.

Całoroczne domki holenderskie

Zacznijmy może od tego, że omawiane konstrukcje budowane są z materiałów, które pozwalają na ich wykorzystanie nie tylko na wiosnę i w lecie, ale też w okresie jesienno-zimowym. Nie są to więc wyłącznie standardowe domki letniskowe – przed dłuższą część roku nie stoją nieużywane. Wręcz przeciwnie. Okażą się one dobrym wyborem także w trakcie zimowych ferii i w każdym innym czasie. Na to wszystko pozwalają zastosowane materiału oraz techniki budowlane.

  • Podwójna izolacja – gwarantuje wysoki komfort termiczny i znaczące obniżenie strat cieplnych podczas szczególnie zimnych okresów. Tworzą ją dwie membrany – wiatroizolacyjna i paroizolacyjna. Ściany zewnętrzne natomiast mogą zostać wyłożone specjalnymi panelami, odpornymi na wpływ zmiennych warunków atmosferycznych.
  • Ocieplenie ścian – domek mobilny ocieplany jest zazwyczaj wełną mineralną, o odpowiednio dostosowanej grubości. Istnieje również możliwość zastosowania innowacyjnej piany PUR. Wszystko po to, aby domki zapewniały wysoki komfort w każdych warunkach.
  • Okna pięciokomorowe – rozwiązanie stosowane przez najlepszych producentów. Tego typu okna nie tylko wpuszczają do środka sporą ilość światła, ale też gwarantują wysoką szczelność i funkcję wietrzenia.
  • Ogrzewanie –  w zależności od potrzeb będą to grzejniki elektryczne bądź gazowe (połączone z piecem dwufunkcyjnym).

Mobile Home – odrobina luksusu… na kółkach!

Powyższe rozwiązania sprawiają, że mamy do czynienia z pełnoprawnymi budynkami, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Należy je jednak pochwalić nie tylko za skuteczną ochronę przed niskimi temperaturami, ale też wysoką trwałość. Sprawia ona, że domki holenderskie bez problemów wytrzymają długie lata, bez konieczności przeprowadzania żmudnych prac naprawczych.

Wpływ na to mają wspomniane już panele, które imitują drewno. Wyróżniają się jednak znacznie większą odpornością – zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i wpływ wilgoci. Domek z czasem nie traci więc swoich parametrów, nie cierpi również jego wygląd. Zastosowana elewacja utrzymuje swój oryginalny wygląd. Brak na niej nieestetycznych zacieków czy różnego rodzaju plam.

Warto podkreślić fakt, iż tego typu domki powstają z drewnianego szkieletu i stalowej ramy, zabezpieczonej przed korozją. Całość natomiast zostaje osadzona na kołach. Taki domek mobilny może być więc swobodnie przenoszony z miejsca na miejsce. Jest to doskonała informacja dla właścicieli dużych działek.

Czy warto kupić domek mobilny?

Możliwość korzystania z wakacyjnego domku przez okrągły rok działa na wyobraźnię. Zwłaszcza osób, które lubią na weekend wyjechać poza miasto, by odpocząć od trudów dnia codziennego. W przypadku omawianych domków mobilnych taka wizja jest jak najbardziej realna. Jakość ich wykonania została potwierdzona wielokrotnie, czego dowodem są pozytywne opinie klientów.

Czy więc warto zdecydować się na taki domek na kółkach? Jak najbardziej! Zwłaszcza że przygotowany są także „na miarę”. Zamawiający może więc zadecydować o wymiarach domku, układzie pomieszczeń, jak również wyposażeniu. Jest to najlepszy sposób na dopasowanie go do własnych potrzeb i wymagań. Szybko stanie się on ulubionym miejscem do spędzania wolnego czasu. Nie tylko w lecie i na wiosnę, ale przez cały rok.

Źródło: EcoMobileHome – mobilne domki holenderskie całoroczne

You may also like

Comments are closed.