Zainteresowanie mieszkaniami na obrzeżach lub pod dużymi miastami nie słabnie. Wręcz przeciwnie – w ostatnim czasie zauważyć możemy wzrost ich popularności. Gdzie należy szukać przyczyn takiego stanu rzeczy i czy trend ten ma szansę utrzymać się na dłużej?

Mieszkania pod Warszawą – ciągły rozwój i spokojne życie

Bardzo dobrym przykładem na to, jak obecnie kształtuje się rynek nieruchomości, jest sytuacja w stolicy kraju. Coraz więcej ludzi (zwłaszcza młodych) decyduje się na opuszczenie ścisłego centrum na rzecz lokalizacji podmiejskich. Mieszkania w Łomiankach czy też w Radzyminie znajdują mnóstwo chętnych, którzy chcą żyć w znacznie mniejszych ośrodkach, utrzymując jednocześnie stały kontakt z Warszawą.

Jest to wyniki między innymi znacznie większego znaczenia pracy zdalnej, która w ostatnim czasie dla wielu firm stała się wręcz kluczowa. Nagle okazało się, że pracownicy swoje obowiązki mogą wykonywać z domu, utrzymując wysoką efektywność. Dla młodych Polaków jest to doskonała okazja do tego, aby zmienić dotychczasowe mieszkanie na lokal położony w znacznie spokojniejszej okolicy, pozbawionej korków i wielkomiejskiego zgiełku. A gdy pojawi się konieczność dotarcia do Warszawy, niewielka odległość takich miejsc jak Łomianki sprawi, że podróż wcale nie potrwa długo. Życie w okolicy dużego miasta to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób chcących łączyć pracę z wygodnym miejscem do życia. Tego typu lokalizacjami powinny zainteresować się również:

  •       rodziny z dziećmi,
  •       osoby starsze,
  •       freelancerzy i prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.

Takie miasta jak Łomianki gwarantują mnóstwo korzyści, obok których trudno przejść obojętnie. Spokojniejsza okolica, wiele terenów zielonych, doskonała komunikacja z Warszawą. Wszystko to sprawia, że warto rozważyć przeprowadzkę.

Mieszkania w Łomiankach na sprzedaż – ile trzeba zapłacić?

W ten sposób przechodzimy do niezwykle ważnej (dla wielu osób najważniejszej) sprawy, jaką bez wątpienia jest koszt zakupu nieruchomości. Wciąż rosnące ceny mieszkań w Warszawie to jeden z kluczowych powodów, dla których mnóstwo osób decyduje się na wyprowadzkę ze stolicy. Obecnie kwoty rzędu 9-10 tysięcy złotych za metr kwadratowy nikogo już nie dziwią. Sprawiają one jednak, że za średniej wielkości mieszkanie trzeba zapłacić małą fortunę. Przekłada się to, rzecz jasna, na bardzo wysokie raty kredytów, z którymi nie każdy jest w stanie sobie poradzić.

Rozwiązaniem stają się więc nieruchomości zlokalizowane w pewnej odległości od Warszawy. Kolejny raz dobrym przykładem będą tu Łomianki, w których ceny potrafią być nawet dwa razy niższe, niż w stolicy. To jednak nie wszystko. Zwrócić uwagę trzeba również na szeroką ofertę w tym mieście. Wbrew pozorom, wybór jest naprawdę spory. Na co więc warto się zdecydować?

  • Mieszkania w budynkach wolnostojących i osiedlach mieszkaniowych – są one niezwykle zróżnicowane pod względem metrażu. Rozważyć można też mieszkania dwupoziomowe, które zapewniają znacznie więcej możliwości aranżacyjnych.
  • Segmenty – w Łomiankach powstają one bardzo często. Gwarantują nie tylko większy metraż, ale też dostęp do prywatnego ogrodu i parkingu.
  • Domy – w okolicach Warszawy kosztują one znacznie mniej, niż w samej stolicy, co dla wielu osób jest kluczowym kryterium wyboru.

Czy warto mieszkać w mniejszym mieście?

Przykład Warszawy i okolicznych miejscowości doskonale pokazuje, w jaki sposób obecnie kształtuje się rynek nieruchomości. Rosnące ceny sprawiają, że mnóstwo osób zostaje zmuszonych do poszukiwania nieruchomości w nieco innych lokalizacjach, niż do tej pory.

Nie jest jednak wcale problem. Wręcz przeciwnie. Takie miejsca jak Łomianki mają do zaoferowania nie tylko niższe ceny, ale również masę innych zalet, które sprawiają, że wyprowadzka ze stolicy wcale nie jest problematyczna. Szeroka oferta mieszkań, domów i segmentów, spokojna, zielona okolica, rozbudowana oferta edukacyjna i kulturalna – wszystko to sprawia, że warto rozważyć zakup nieruchomości właśnie w takiej lokalizacji.

Źródło: Sławbud – deweloper Łomianki

You may also like

Comments are closed.