W okresie zimowym i przedwiosennym sporym problemem dla administratorów, zarządców, a także właścicieli budynków są wiszące z dachu sople, a także zalegająca na dachu pokrywa śniegu. To pozostałości marznących opadów atmosferycznych, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu przypadkowych osób, znajdujących się w pobliżu danej nieruchomości. Z uwagi na to, warto wiedzieć, jakie są skuteczne, szybkie i atrakcyjne cenowo sposoby na usuwanie wiszących sopli i zalegającej pokrywy śniegu z dachów? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym tekście.

Prace na wysokościach możliwe w każdych warunkach atmosferycznych i o dowolnie wybranej porze roku – sposób na pozbycie się zalegającego śniegu i wiszących sopli

Osoby, które zastanawiają się, w jaki sposób pozbyć się wiszących sopli z dachu, a także zalegającej pokrywy śniegu, mogą zdecydować się na najprostsze, a zarazem najbardziej skuteczne rozwiązanie. To podnośniki koszowe — sprzęt przeznaczony do prac na wysokościach. Jest on obsługiwany przez osoby mające odpowiednie kwalifikacje i duże doświadczenie zawodowe, co pozwala im na bezpieczne wykonywanie prac w sposób szybki i efektywny. Wykorzystanie podnośników koszowych montowanych na specjalnie dobranych pojazdach mechanicznych gwarantuje prawidłowe wykonanie pracy na budynkach wielokondygnacyjnych, zabytkowych, wielo- i jednorodzinnych, a także tych, wymagających zastosowania odpowiednio dobranej techniki pozbywania się śniegu i wiszących sopli z pokrywy dachu, rynien bądź ozdobnych rozet, znajdujących się na przedwojennych, secesyjnych budynkach.

Podnośniki koszowe montowane na samochodach z napędem 4 x 4 – możliwość wykorzystania na grząskim i niepewnym gruncie

Nowopowstałe budynki, jak również nieruchomości, które dopiero niedawno zostały oddane do użytku, często nie posiadają jeszcze utwardzonego podłoża wokół obiektów. Zastosowane nasadzenia, jak również świeżo położona murawa czy wyrównana ziemia, nie są odpowiednią powierzchnią do tego, aby poruszały się po niej nieprzystosowane do tego celu pojazdy. Jeśli właściciel wyżej wymienionych nieruchomości bądź też inwestor lub deweloper martwi się zalegającym śniegiem na dachu bądź wiszącymi soplami, może on skorzystać z doskonałego rozwiązania. To podnośniki koszowe montowane na samochodach z napędem 4 x 4. Mają one dodatkowo rozsuwane podpory, co zapewnia solidne wsparcie w trakcie wykonywania prac na wysokościach. Daje to gwarancję utrzymania właściwej pozycji pojazdu w trakcie manewrowania wybranym rodzajem podnośnika koszowego. Tak zwana zwyżka montowana na autach z napędem 4 x 4 daje możliwość wjechania na place budów, jak również bezproblemowego poruszania się po bardzo grząskim terenie, gdzie znajdują się budynki na dachach, których zalega gruba warstwa śniegu bądź też z rynien i powierzchni dachowych, zwisają sople lodu. 

Bezpieczne usuwanie sopli lodu, jak również zalegającej warstwy śniegu z dachu w budynkach o bardzo dużej wysokości

Właściciele budynków o wysokości powyżej 18 m również mogą zadbać o to, aby na pokrywie dachowej tych nieruchomości nie zalegała niepotrzebna warstwa śniegu. Może ona bowiem doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji dachu, jak również więźby dachowej, co w konsekwencji grozi nawet zawaleniem się dachu nieruchomości. Warto zwrócić uwagę na to, aby regularnie usuwać śnieg i sople. W przypadku bardzo wysokich budynków, można wykorzystać zwyżki. To podnośniki koszowe 4 x 2 o wysokości 18 m, montowane na samochodach dostawczych — np. na podwoziu mercedesa sprintera. Tego typu urządzenia mogą być wykorzystane także do nagłych remontów elewacji, które pojawiły się w okresie jesiennym, zimowym i wczesnowiosennym, naprawy zatkanych śniegiem, liśćmi lub soplami lodu rynien, a także montażem bądź demontażem reklam na wysokościach. Warto zwrócić uwagę na to, że podnośnik koszowy terenowy może bez problemu dotrzeć w każde miejsce i pracować na terenie nieutwardzonym na budynku, sięgającym od 22 m do nawet 61 m. Pozwala to na wykonanie prac w budynkach składających się nawet z kilkudziesięciu kondygnacji.

Bezpieczne i efektywne usuwanie zalegającej pokrywy śniegu z dachu, a także sopli lodu, wymaga użycia odpowiednio dobranego sprzętu. Do tego celu doskonale nadają się tak zwane zwyżki, montowane na pojazdach mechanicznych. To podnośniki koszowe, które można wykorzystać także do pokonywania trasy na nieutwardzonej powierzchni, między innymi tej, znajdującej się na placach budów bądź też terenach podmiejskich i wiejskich.

You may also like

Comments are closed.