Szkło w pomieszczeniach biurowych to rozwiązanie sprawdzone i często praktykowane przez właścicieli czy projektantów budynków przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej.

Ściany szklane w biurze – zalety rozwiązania

Funkcjonalne rozwiązanie, którym są ścianki działowe szklane, może być sposobem na nowoczesny wystrój każdego wnętrza biurowego. Szkło jest materiałem trwałym, łatwym do czyszczenia i eleganckim, który można dopasować do stylistyki danego pomieszczenia czy powierzchni biurowej. To materiał, który dobrze komponuje się zarówno z aranżacjami ultranowoczesnymi, jak i stylem glamour, klasycznym czy minimalistycznym. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w przestrzeni biurowej są ścianki działowe ze szkła. Ich łatwy montaż umożliwia wkomponowanie tych elementów w przestrzeń biura. Dzięki ściankom działowym szklanym można ekonomicznie i efektywnie podzielić dostępną przestrzeń użytkową na mniejsze pomieszczenia, co zapewni pracownikom komfort działania, jak i możliwość zachowania pełnej intymności. 

Szklane ścianki działowe są także elementem dekoracyjnym. Indywidualnie wykonane projekty ścian, drzwi i konstrukcji ze szkła w połączeniu z elementami metalowymi pomalowanymi na dowolny kolor z palety RAL umożliwiają także stworzenie nowoczesnego biura utrzymanego w stylistyce industrialnej. Wykonane ze szkła ścianki działowe pozwalają na świadome planowanie przestrzeni, dając poczucie komfortu i swobody wszystkim przebywającym w biurze pracownikom. Ścianki ze szkła biurowe mogą być wykonane z materiału o właściwościach akustycznych. Użyte do wykonania tych elementów stolarki szkło akustyczne ma wysokie właściwości izolacyjne.

Dlaczego warto montować ścianki działowe w biurze?

Szklana ściana jest sprawdzonym rozwiązaniem w przestrzeni biurowej. Warto wykorzystać atuty tej konstrukcji, ponieważ to pewny sposób na wydzielenie poszczególnych pomieszczeń i stref. Ścianki działowe w biurze nadają przestrzeni nowoczesnego klimatu, jak również gwarantują unikalny charakter każdego wnętrza. Estetycznie wyglądające ściany ze szkła w biurze nie powodują zaciemnienia przestrzeni użytkowej wykorzystywanej na co dzień przez pracowników. 

Zastosowanie ścian działowych ze szkła, jak również szklanych drzwi to sposób na optyczne powiększenie dostępnej przestrzeni. Rozwiązanie sprawdzi się w mniej ustawnych, ciasnych lub zacienionych wnętrzach, dodając im lekkości i przestronności. Profesjonalny montaż stolarki szklanej w biurach gwarantuje, że wszystkie elementy składające się na tego typu konstrukcje będą idealnie pasowały do stylistyki i metrażu wnętrza.

Szklane drzwi wewnętrzne do biur – wiele opcji do wyboru

Szklane drzwi wewnętrzne w biurach to element stolarki, który można również wykorzystać do aranżacji pomieszczeń przeznaczonych do wykonywania działalności gospodarczej. Cechą charakterystyczną tych produktów jest brak ramy na szkle. Nowoczesne drzwi szklane wyróżniają się lekkością, oryginalnym designem i dużą estetyką wykonania. Ze względu na zastosowane okucia szklane drzwi wewnętrzne do biur przesuwne mogą być montowane wyłącznie na górnej prowadnicy. Wówczas nie ma potrzeby stosowania na podłodze żadnych dodatkowych elementów poza niewielkich rozmiarów prowadnikiem podłogowym, który jest umiejscowiony poza światłem przejścia. 

Drzwi przesuwne ze szkła w biurze mogą być montowane w pomieszczeniach, w których nie ma opcji zastosowania tradycyjnych elementów stolarki z uwagi na ograniczoną przestrzeń. Innym rozwiązaniem są drzwi szklane w ościeżnicy. Te nowoczesne elementy mają aluminiową ościeżnicę o wykończeniu Inox, czarna anoda lub aluminium. Ich zaletą jest możliwość szczelnego zamknięcia pomieszczeń biurowych. Dzieje się tak z uwagi na zastosowanie uszczelek zainstalowanych pomiędzy taflą szkła a zamontowaną ościeżnicą.

Nowoczesne ścianki szklane, jak również drzwi, znakomicie prezentują się w przestrzeni biurowej. To produkty posiadające wiele zalet przemawiających za wykorzystaniem ich w budynkach komercyjnych i obiektach handlowo-usługowych.

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła

You may also like

Comments are closed.